Redakcja
Uchwalona 11 września 2019 r. ustawa Prawo zamówień publicznych czeka na wejście w życie. Już teraz odpowiadamy na pytanie, co zmieni ona w polskim systemie prawnym w 2021 r.
Na naszej stronie znajdą Państwo pierwszy w Polsce autorski komentarz do nowej ustawy Prawo zamówień publicznych opracowany przez interdyscyplinarny zespół prawników kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Nasz komentarz to KOMENTARZ ŻYWY – czyli aktualizowany na bieżąco, z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa w sprawach zamówień publicznych. Jego elektroniczna formuła wpisuje się w proces elektronizacji w obszarze p.z.p.
Od ponad 10 lat specjalizujemy się w dziedzinie prawa zamówień publicznych. Działamy na rzecz jego profesjonalizacji i dokładamy starań, by jego stosowanie było zgodne z europejskim standardem. Również temu celowi służy nasz komentarz.
Hanna Drynkorn
Doktor prawa, ekspertka od umów i wszystkich zagadnień z nimi związanych. Pasję prawniczą łączy z inżynierskim podejściem – dobra umowa to dla niej umowa wykonana.
Piotr Golędzinowski
Łączy światy wykonawców, zamawiających i prawników procesualistów. Jeśli jest ryzyko sporu przy wykonywaniu zamówienia, warto mieć go po swojej stronie.
Maciej Kiełbowski
Doktor prawa, administratywista, procesualista, w komentarzu porusza tematy związane z administracyjnym i systemowym aspektem p.z.p. Świat skomplikowanych urzędowych teorii przekłada na praktyczne zastosowania.
Serom Kim
Polska prawniczka, która patrzy na zamówienia z perspektywy wykonawców azjatyckich. Towarzyszy im w adaptacji do realiów polskich zamówień od przetargu do zakończenia umowy o zamówienie.
Mirella Lechna-Marchewka
Związana z Nottingham University. Na wskroś europejska w myśleniu o p.z.p. Zwalcza bariery w dostępie do wspólnotowego rynku zamówień. Utworzyła i dowodzi praktyką prawa zamówień publicznych w naszej kancelarii.
Karolina Parcheniak
Łączy praktyczne podejście do zamówień publicznych z zamiłowaniem do głębokiej analizy prawa. Przetargi zna na wylot – praktyczne aspekty ofertowania poznała, pracując u międzynarodowego wykonawcy.
Artur Pietryka
Karnista, wielbiciel prawa „w działaniu” i praw człowieka. Nie lubi zdań wielokrotnie złożonych w tekstach i wypowiedziach prawniczych.
Patrycja Polasz
Pierwszą umowę napisała w wieku 8 lat. W komentarzu zajmuje się zabezpieczeniami, bo na co dzień doradza w tym zakresie bankom i kredytobiorcom. Zwolenniczka racjonalnego podejścia – w życiu i w prawie.
Anna Prigan
Z zamówieniami związana od początku poprzedniej ustawy. Gdyby mogła, uratowałaby każdą ofertę. Przeciwniczka formalizmu postępowań i entuzjastka ich elektronizacji – elektroniczny komentarz to jej pomysł.
Katarzyna Śliwak
Wnikliwie oceni strukturę ofertowania i kwalifikacje wykonawcy. W KIO nieustępliwa – walczy do ostatniej kropki SWZ. Zasadę równego traktowania wykonawców zgłębia naukowo.